Krūmmellene (pamatsuga- vairogu mellenes Vaccinium corymbosum) ir daudzgadīgs ogulājs, kas iegūts krustojot Amerikā un Kanādā savvaļā augošās zileņu sugas. Ogas ir izcili garšīgas un veselīgas, un pateicoties pakāpeniskajam ogu nogatavošanās ciklam, tām ir salīdzinoši ilgs ražas novākšanas periods, kas var ilgt līdz pat diviem mēnešiem. Ogu raža no pieaugušiem krūmiem mēdz būt pat 7 kg un vairāk. Krūmmellenes.lv pieejams Latvijā audzēts plašs šķirņu klāsts, kas savā starpā atšķiras ar dažādo ražas ienākšanās laiku, krūmu augstumu, ogu garšas un krāsas niansēm. Lielisko īpašību dēļ krūmmellenes Latvijā ir populāras ne tikai mazdārziņos, bet arī lielražošanas komercplatību stādījumos, nereti ierīkotos ar Eiropas Savienības projektu atbalstu.

garden-mulch-082018

Kā krūmmellenes kopjamas?

Krūmmellenēm vispiemērotākā ir saulaina augšanas vieta ar barības vielām bagātu un skābu (pH 4.0-5.0) augsni, kur labi saglabājas mitrums, bet pārmērīgi neuzkrājas slapjums. Svarīgi ir izvēlēties Latvijas laikapstākļiem atbilstošu šķirni, jo ne visas selekcionētās šķirnes pie mums spēs pārciest ziemas un nogatavināt ogas. Lai iegūtu bagātīgas ražas, augus ieteicams piebarot ar jau izstrādātajiem pilnmēslojumiem,kas paredzēti skābu augsni mīlošiem augiem. Skābuma uzturēšanai ieteicams katru otro gadu rudenī krūmus mulčēt ar skābo kūdru. Turpmākajos gados pēc iestādīšanas krūmmellenes jānodrošina ar mitrumu, bet īpaša kopšana tām nav nepieciešama. Vairāk- padomi audzētajiem

Kur dabūt krūmmelleņu stādus?

Ja esi nolēmis sākt krūmmelleņu audzēšanu savam priekam un vēderam, vai arī ierīkot lielākas platības, sazinies ar mums vai uzmeklejiet mūs kādā no tirdziņiem! Piedāvājam desmit audzēšanas gadu laikā pārbaudītu krūmmelleņu šķirnu stādus, kas sevi pierādījuši kā ziemcietīgi un atbilstoši audzēšanai Latvijas skarbajos apstākļos. Iestādot savā dārzā vairākas šķirnes, iegūsi lielāku ražību un ogu novākšanu varēsi turpināt no jūlija sākuma līdz pat pirmajām salnām.